Ziepes tagad vāru Ķemeru minerālūdenī.

Vārot
ziepes Sēlijā, izmantoju ābolus no savām nesertificētajām un
ekoloģiski nepārbaudītajām ābelēm, arī ūdens tika ņemts no
akas un nevis no ūdensvada. Pārceļot ziepju vārīšanu uz
Ķemeriem, dārzā ābelēm arī nav nekāda ekoserta un cita
birokrātu apzieģelēta papirčika, taču arī akas vairs nav.
Tā
nu pirmās Ķemeru ziepju porcijas nācās vārīt “krāna ūdenī”.
Kā jau ierasts, pats arī izmantoju savas ziepes, un... kaut kā
savādākas tās tika tapušas. Domāju tā un šitā, bet nekādi
gudrāks netiku, jo receptes mainījis nebiju, visas tās pašas
izejvielas no tiem pašiem piegādātājiem, kā vienmēr. Arī dažs
labs no manu ziepju mīļotājiem teica, ka tās ziepes izjūtot
drusciņ savādāk....
Pēc ilgiem meklējumiem, versijām un hipotēzēm, radās doma, ka pie tām ziepju sajūtu izmaiņām vaina meklējama “krāna ūdenī”. Jo ja jau vīna un alus garša ļoti lielā mērā ir atkarīga no ūdens, tad aiz ko tāpat nevarētu būt ar ziepēm?! Tādēļ, nolēmu atgriezties pie “dzīva” ūdens izmantošanas savu ziepju vārīšanā. Mineralizēta ūdens izmantošana ziepju vārīšanā nav nekas jauns, arī tradicionālās Marseļas veļas ziepes tika vārītas izmantojot ūdeni no Vidusjūras.
Man vienkārši ir paveicies ar ļoti lielajām izvēles iespējām. Ķemeru apkārtnē līdz mūsu dienām atklāti ap 30 dabisko minerālūdens avotu ar trīs veidu dziednieciskiem minerālūdeņiem. Sērūdeņraža, nātrija hlorīda un broma minerālūdens ir dabas dāvanas, ko izmantot ārstniecībā un ziepju vārīšanā. Veikalos to nopirkt nevar, taču ikvienam un arī man ir iespēja aizbraukt uz Ķemeriem pie sēravota paviljona ”Ķirzaciņas” vai uz Jaunķemeru sērūdeņraža avotiņu vai arī uz citu vietu un sapildīt ūdeni traukos. Ķemeru minerālūdeņi uzlabo ogļhidrātu, tauku, olbaltumvielu un minerālu vielmaiņu organismā, atjauno bojātu orgānu struktūru, uzlabo šūnu elpošanas aktivitāti, mazina sāpes, iekaisumu un tūsku.
Ziepēm izmantoju Lūžņu grāvja sēravota ūdeni, kas tika atklāts 19.gs beigās rokot meliorācijas grāvi. Šis minerālūdens avots atrodas mežā un nav saistīts ar Ķemeru pilsētā esošajiem avotiem, tam ir arī augstāka sērūdeņraža koncentrācija ~ 48 mg/l un mineralizācijas pakāpe ~ 2,65 g/l. Tas nozīmē, ka iekšķīgai lietošanai tas ir drusciņ par stingru, bet ādai tas ir tāds, ko jebkurš aptieķnieks un ziepnieks ieteiks.
Uz
avotu var notikt pa meža ceļu, ūdens smelšanai tur ir izbūvēta
ērta estakāde jebšu
laipa ar caurumu vidū.
Tā, kā mierīgie civiliedzīvotāji un atpūtnieki uz turieni dodas
reti, tad savus ūdens krājumus varu papildināt pēc vajadzības,
nekonkurējot ar tūristiem un citiem interesentiem.