Nīma eļļa 
(Melia Azadirachta indica (Neem) Seed Oil)

Neliels stāsts par Nīma eļļu, ko iegūst no koka (Azadirachta indica), kas ir izplatīts Indijā un Pakistānā, visbiežāk no tā mizas, lapām vai sēklām. Lai arī Latvijā nīms daudziem nav zināms, tā produkti jau gadu simtus ar labiem rezultātiem tiek izmantots ajūrvēdas medicīnā. Nīma eļļa ir viens no tiem.
Nīma eļļai ir specifiska smarža, taču ziepēs tā nav uzkrītoši jūtama, ja to sastāvā ir ēteriskās eļļas, vai, kā mūsu ziepju gadījumā - darva. Kopā ar priežu darvu, nīma eļļas ziepes var apvienot labākās nīma eļļas un darvas īpašības ādas tīrības uzturēšanā.

“Sarva roga nivarini” jeb “tāds, kas dziedina visas slimības” – tā reizēm dēvē nīma eļļu un šis ir tas gadījums, kad tas, kas der visam, tiešām arī der visam, pateicoties šī auga aktīvajām vielām (sastāvdaļām). Nīma eļļu iesaka ekzēmas ārstēšanai, psoriāzes simptomu minimizēšanai, aknes un sausas ādas problēmu mazināšanai. Pēdējā no uzskaitītajām īpašībā, ir tā, kādēļ nīma eļļas ziepes var ieteikt tiem, kam ir gan psoriāzes simptomi, gan arī sausa āda, jo ar vienām ziepēm sanāk noķert divus zaķus. Taču tas, protams, nav viss. Nīma lapas izmanto arī, lai pazeminātu cukura līmeni un normalizētu asinsspiedienu, tajos esošos antioksidantus – cīņai pret brīvajiem radikāļiem; sēklu eļļu izmanto kā kukaiņu atbaidītāju un dezinfektantu. Miza palīdz cīnīties ar zobu aplikumu.

Vienu lietu gan vajadzētu ņemt vērā. Nīma eļļu kategoriski nevajadzētu dzert vai savādāk iekšķīgi lietot grūtniecēm

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.