Darvas ziepes ar nīma eļļu

Ir aplami uzskatīt, ka darvas ziepes sastāv tikai no darvas; receptes ir dažādas, un būtiski atšķiras industriālie darinājumi no tām darvas ziepēm, kas tiek vārītas mājas apstākļos. Manās darvas ziepēs darva ir 10% no visas ziepju masas, un arī nīma eļļas ir tikpat daudz.

Taču stāsts par darvas ziepēm jāsāk ar to, ka tās es ilgu laiku nevēlējos vārīt, bet jāturpina ar to, ka manu ziepju pircēju vēlmes man reizēm ir svarīgākas par personīgajām domām un uzskatiem. Darva ir ziepju sastāvdaļa, kas ļoti bieži tiek lietota nevietā, taču nereti tikai ziepes ar darvu cilvēkiem tik tiešām ir akūti nepieciešamas. ..un tā kā es vāru vispirmām kārtām nevis smukziepītes, un ziepes kā dāvanas, bet gan jēgpilnas ziepes, kas dara to, ko cilvēki izsenis no ziepēm ir sagaidījuši, - tīrību un labsajūtu rokām, ķermenim, tad nācās pieķerties arī ziepēm ar darvu.

Kāpēc cilvēkiem ir tāda vēlme un vajadzība pēc darvas ziepēm?

Ir cilvēki, kuriem vienkārši patīk darvas ziepju smarža, bet ir citi cilvēki, kuriem darvas ziepes risina matu un ādas kosmētiskās problēmas. Ne tikai sendienās, bet arī trešajā gadu tūkstotī darva tiek iekļauta jau sen mums visām zināmajā Višņevska ziedē, šampūnos, krēmos un, protams, ziepju sastāvā. Darvas ziepju izmantošana palīdz atbrīvoties no pinnēm, samazina psoriāzes intensitāti, palīdz cīnīties pret ekzēmām, dermatītu un seboreju. Darvas ziepes veicina ādas reģenerācijas spēju. Darvas ziepes ne tikai ierobežo ādas slimību izplatību, bet arī samazina ādas kairinājumu un niezi. Īpaši niezes samazinājums izteikts tām darvas ziepēm, kam sastāvā ir nīma eļļa.

Ja āda ir sausa, tad vispareizāk darvas ziepes lietot 1 reizi dienā vai pat ik pārdienas. Bet, ja āda ir taukaina, tad tās droši var lietot arī 2x dienā.

Ja āda ir piņņaina, tad pēc nomazgāšanās ar ziepēm var ievērot, ka iekaisuma perēkļi sāk mazināties, bet sīkās rētiņas ātri aizvelkas ciet. Lai ādu mīkstinātu, pēc mazgāšanās ieteicams tai uzklāt barojošu, mitrinošu krēmu.

Taču nevajag domāt, ka darvas ziepes pat ar nīma eļļu ir brīnumlīdzeklis ar momentālu iedarbību. Lai tik tiešām sajustu pozitīvu efektu tās jālieto vismaz mēnesi.

Tiem, kam ir jutīga, maiga āda un nosliece uz alerģiju vai arī ir kādas problēmas ar nierēm, no darvas ziepju lietošanas tomēr labāk atturēties. Ir svarīgi atzīmēt, ka alerģija pret darvas ziepēm var attīstīties pēkšņi. Darvas ziepes nav ieteicamas arī tiem, kuriem āda ir pārāk plāna un sausa. Darvas ziepes nebūtu jālieto pārāk bieži, bet pēc to lietošanas āda labi jāieziež ar barojošu krēmu. Un šis arī bija tas galvenais iemesls, kamdēļ es ilgu laiku izvairījos no Darvas ziepju vārīšanas, bet šobrīd vāru mēreni koncentrētā veidā, taču ar nīma eļļu, kam piemīt tās pašas lieliskās darvas īpašības, taču nav negatīvo blakņu. 

Nīma eļļu iegūst Indijā un 80% no visas iegūtās eļļas izmanto ziepju vārīšanai. Nīma eļļa ziepēs ir bāzes eļļa, tā eļļa, kas veido pašu ziepju pamatu, un šādā ziņā tai nav nekā kopīga ar ēteriskajām eļļām, darvu vai citām papildvielām, ko pievieno ziepēm. Parasti nīma eļļas ziepēs ir no 10% līdz 40% no masas. Tā kā es kombinēju divas lieliskas dabas veltes vienās ziepēs – darvu un nīma eļļu, tad pietiek ar 10% no katras. Tā tas ir gan cietajās, gan arī mīkstajās ziepēs.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.