Saimniecības ziepes

Saimniecības ziepes laikam vēl aizvien ir vienas no populārākajām ziepēm mūsdienās. Lai kā tās arī sauktos – Mäntysuopa, Marseļas, Kastīlijas vai Veļas ziepes, tās vēl aizvien ir gandrīz katrā Latvijas mājsaimniecībā radušas pielietojumu.

Un kā jau kārtīgs ziepniekam arī man ir savas Saimniecības ziepes. Jāsaka kā ir, vairāk kā desmit ziepju vārīšanas gadu pieredze apvienota ar nepārtrauktu izziņas procesu ir devusi jaunas, stipri labas Saimniecības ziepes. Ja līdzīgas ziepes varētu uzvārīt industriālā veidā un no tām izdalītu ārā glicerīnu, tad tās droši varētu marķēt nevis ar spiedogu 72%, bet gan visiem 75%, jo tieši tik daudz tur būtu taukskābju. Kas tad ir tik sevišķs manās Saimniecības ziepēs?

Pirmkārt, tās ir izgudrotas un uzvārītas tā, lai saglabājot glicerīnu, tās būtu tikpat cietas un ekonomiskas kā padomju laika brūnās ziepes, vai arī franču Marseļas ziepes. To palīdz nodrošināt pienskābais laktāts, kurš šobrīd esot lielā topā kosmētikas ražotājiem. Tātad, nezaudējot savu ekonomiskumu un efektivitāti, tās ir rokām saudzējošākas.

Un otrkārt, tagad manās Saimniecības ziepēs kā attīrošie un mazgājošie ir ne tikai kokosriekstu tauki, bet arī priežu sveķi jeb kolofonijs. Tas palīdz manām ziepēm saglabāt savu efektivitāti arī aukstā ūdenī. Protams, ja gribēsiet savus paklājiņus vai vilnas seģenes mazgāt Ziemeļu Ledus okeānā, vajadzēs pielikt lielākas pūles, taču tā vairs nebūs neiespējamā misija. Šo ziepju sastāvdaļu noskatīju no somu priežu ziepēm un atzinu par labu esam arī Latvijas apstākļiem, jo ne jau vienmēr saimniecības ziepes tiek izmantotas siltā vai karstā ūdenī. Tiesa gan kolofolijs ziepēs izsenis tika lietots gana plaši sākot ar angļu “Pear's Transparent Soap” līdz beidzot ar Amerikāņu klasiskajām “Murphy Oil Soap”. Taču tad, kad palmu eļļas kļuva lētākas un industriālajiem ražotājiem izdevīgākas, tad kad, ziepju masas tiek ražotas Malaizijā vai Indonēzijā, bet ES tikai safasētas, tad priežu sveķi no ziepju sastāva izzuda. Bet viss labais jau esot sen aizmirsts vecais.

Manas Saimniecības ziepes ir gandrīz neaizstājamas uzkopjot pirti un saunu. Pirtī ir gan koka lāvas, gan koka ķipīši, paliktnīši un arī sienas. Un to visu reizēm der arī tīrīt, un tāda dabiski apgarota telpa nepanes nekādu sintētiku.

Arī krāsotāji un pat mākslinieki savas otas un pindzeles var lieliski mazgāt manis vārītajās Saimniecības ziepēs.

Vienvārdsakot, manu Saimniecības ziepju lielākā priekšrocība ir to universālisms, tās var izmantot gan cietā, gan mīkstā, gan karstā gan aukstā ūdenī. Tās vienlīdz labi mazgā gan vilnas zeķes, mākslinieku otas, paklājiņus, pirts lāvas, gan arī suņu kažoku.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.