Sāls ziepes, jeb Mūžīgās jaunības ziepes

Mūžīgās jaunības ziepes manā izpildījumā ir tik pat senas, kā Ziepnīca. Par Mūžīgās jaunības ziepēm tās sāka dēvēt tai laikā, kad braucu uz tirdziņiem, šo ziepju iedarbības dēļ, un iepretim tām Himalaju sāls “ziepēm”, ko var iepirkt vispasaules tīmeklī, un kas izskatās kā gluds, smuks ziepju gabals, bet patiesībā no ziepēm tur nav nekā, jo ir vienkārši nopulēts sāls gabals, pa ziepju cenu. Tā nu šīm ziepēm pagaidām ir divi nosaukumi, - Sāls ziepes un Mūžīgās jaunības ziepes. Taču domāju, ka ilgi tas neturpināsies, jo viena lieta ir tirdziņi vai eksursantu uzņemšana, un pavisam cita lieta ir tirdzniecība, saziņa ar pircējiem virtuālajā vidē. Internets laikam prasa vienkāršākus, viennozīmīgākus nosaukumus un apzīmējumus. 

Sāls ziepes tapa un vēl aizvien ir iecienītas vairāku iemeslu dēļ. 

 Viens iemesls, bija tāds, ka gadus padsmit atpakaļ, šādas ziepes pasaulē darināja tikai ar rokām, jo industriāli sāls ziepes vēl nebija iemanījušies dabūt gatavas. Sāls ziepes ir diezgan sarežģīts ziepju vārīšanas produkts. Šobrīd situācija ir mainījusies, jo ja ir gana liels pieprasījums, tad sāk kustēties ne tikai amatnieki, bet arī mazāki vai lielāki ražotāji, ..līdz pienāks laiks, kad kā ierasts mūsdienu brīvā tirgus un konkurences apstākļos, atradīs iemeslus, lai amatnieki šādas ziepes vairs nedrīkstētu darināt un tirgot. 

Otrs iemesls bija vēlme, izpatikt savai sievai un citām manu ziepju mīļotājām, jo ziepes ar Himalaju kalnu sāli tik tiešām ir brīnišķīgs veids, ka ādu padarīt ne tikai tīru, bet arī mīkstu, maigu un elastīgu. Pagriezt sievietēm to laika pulksteni nedaudz pretējā virzienā, ja ne mūžīgi, ja ziepes ir beigušās, tad vismaz uz kādu gadiņu, līdz atkal mani kādā tirdziņā sastop. Himalaju kalnu sālī ir vairāk par 80 dažādu sastāvdaļu, tai skaitā dzelzs, varš, magnijs, kas kopumā ne tikai stabilizē ādas ph līmeni, bet cīnās pret pūtītēm, nodrošina ādu un organismu ar minerālvielām, uzlabo asins apriti un izvada no ādas virskārtas visādus toksīnus. Ziepēm ar sāli piemīt maiga, nemanāma pīlinga iedarbība. 

Tā kā manu pircēju vidū bija un laikam arī šobrīd ir taupīgi cilvēki un citi Sēlijas ļaudis, tad viņiem iepatikās, ka ziepju gabaliņš vienam cilvēkam varēja kalpot pat gadu. Reizēm gadās, ka ziepju gabaliņā ēteriskās eļļas jau no virskārtas ir pazudušas, un tas vairs tik ļoti nesmaržo, bet pats mazumā sarāvies gandrīz nav. Tiesa gan, tas man nemaz tik ļoti nepatīk, ar šo sāls ziepju blakni es nebiju sākotnēji rēķinājies. Man jau ļoti patīk, ja cilvēki pēc iespējas biežāk pērk manas ziepes. Taču, no otras puses raugoties, jo ilgāk kāda manta un lieta mums kalpo, jo saudzīgāk mēs izturamies pret vidi kurā dzīvojam, jo vairāk naudas mums paliek visādiem teātriem, koncertiem, zināšanu un iespaidu ieguvei. 

 Ceturtais iemesls ir smarža. Ja citām manām ziepēm smarža ir vai nu blakne, kas pakārtota ziepju iedarbībai, vai vispār nav nekādu ēterisko eļļu, tad Mūžīgās jaunības ziepēs ēteriskās eļļas nav žēlotas. Tāds seno sēļu novērojums rāda, ka sievietes ziepes pērk ar degunu un nevis ar to vietu, kas atrodas starp ausīm. Es taču nevaru iet pretī cilvēku iedabai, un ir taču jāuzvāra ziepes arī smaržas kārpiņu labsajūtai. 

Tādi nu ir tie galvenie iemesli, manu sāls ziepju tapšanai un pastāvēšanai. Lai arī ir ļaudis, kuri šīs ziepes iecienījuši lietot pirtī, tās lieliski kalpo arī dušā un pat ikdienas roku mazgāšanai, tik jāatceras, ka kopā ar dzelzi tās veido rūsu, un uz traumētas ādas, tās kodīs, jo sāls ir arī dezinficējoša padarīšana.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.