Veļas pulveris

Veļas pulveris, jeb pareizāk, - ziepju pulveris veļai, manā izpildījumā nav nekāds jaunums. 2010.gadā jau piedāvāju šo ziepju paveidu Sēlijas ziepju mīļotājiem, taču manas pacietības nepietika, lai tos kilogramus ziepju ar rīvītes palīdzību pārvērstu vajadzīgajā produktā. Tad nu tolaik ziepju pulvera darināšana tika atlikta maliņā. Šobrīd, kad esmu pārcēlies uz Ķemeriem un uz tirdziņiem vairs nebraucu, kā arī nerādu un nestāstu tūristiem ziepju vārīšanas gudrības un ēverģēlības, ir iespēja atgriezties pie šī vajadzīgā un lieliskā ziepju izstrādājuma darināšanas. Šoreiz gan esmu šo procesu drusciņ mehanizējis, man talkā nāk divas Ķīnā, Vjetnamā vai Malaizijā ražotas uzpariktes, kas ziepes padara ziepju pulverī. Attiecīgi arī piedāvātā pulvera apjomi var būt lielāki un cena zemāka. Ja kā tirdziņu laikā, rakstītu par saviem dižpārdokļiem un ziepju topiem, tad Veļas pulveris ik katru reizi iekļūtu top trijniekā.

Kas tad ir Ziepnīcā radītais ziepju pulveris, un aiz ko tas ir tik labs un pieprasīts? Tās ziepes, jeb precīzāk ziepjveidīgie izstrādājumi ko var nopirkt Latvijā savu ceļu pie Eiropas pircējiem sāk Dienvidaustrumu Āzijas valstīs, Indonēzijā, Malaizijā, kurās audzē tik ekoloģiski tīrās palmu, palmu kauliņu un kokosriekstu eļļas. Tur šīs eļļas tiek pārvērstas ziepju masās. Tiem, kuriem patīk caurspīdīgās, vai “kazas piena” “roku darba” ziepes, šīs masas tik savārītas puscaurspīdīgos (parasti ar titāna dioksīda un nevis kazas piena palīdzību) vai caurspīdīgos klučos un nosūtītas ķīniešu stenderiem, angļu lašiem vai vēl kādam citam, beigu apstrādei vai tirgotājiem, kas šos pusfabrikātus piedāvā ziepju “nevārītājiem”. Savukārt tiem, kuriem patīk leišu maksimās, vai vācu lidlos pirktie industriālie izstrādājumi, tiem no siltajām zemēm uz Eiropu ar kuģiem ved ziepju pārslas, kuras jau uz vietas esošajās ziepju fasēšanas rūpnīcās sapresē gabaliņos pie viena pievienojot smaržvielas, krāsvielas, pildvielas un iefasē smukos papīrīšos ar uzrakstu – ražots ES, vai “vācu kvalitāte”, jeb ar ko līdzīgu.

Kāpēc tāds garš ievads? Lai, manu ziepju cienītāji saprastu, ka ziepju pārslas tonnām tiek izmantotas arī šobrīd, ka lielos daudzumos tās nav nekas unikāls. Taču samērā unikāls ir pretējs process, kad jau gatavas ziepes tiek pārvērstas ziepju pārslās. Tas process ir ne tikai pretēji vērsts industriālajai ražošanai, bet bez palīgierīcēm ir vienmuļš un psiholoģiski nogurdinošs, ja fonā neskan kāds labs roka gabals.

Tātad ziepju pulveris sākas no ziepju nūdelēm vai pārslām, kas ir tieši tādas, kāds tās nāk no rīvītēm, arī rokas rīvītēm, arā. Pēc tam šīs ziepju pārslas tiek sajauktas ar kalcinēto sodu un boraku. Ir dažādas variācijas par ziepju pulvera receptūru, bet manā izpildījumā tas sastāv no tieši trīs sastāvdaļām, - Saimniecības ziepēm, sodas un boraka.

Ar ko tad tik īpašs ir Ziepnīcā radītais ziepju pulveris veļai? Sāksim ar to, ka tam nav pievienotas nekādas smaržvielas, krāsvielas vai citas sintētiskas piedevas, tai skaitā tik nīstie fosfāti. Tādēļ ziepju pulveris ir iecienīts izstrādājums tiem cilvēkiem, kuri izsargājas no dažādu alerģiju izraisītājiem, un arī gudru vecāku vidū.  Šis pulveris ir līdzvērtīgs tiem ar kuriem pusgadsimtu senākos laikos mazgāja bērnu autiņus, tikpat nealerģisks, tikpat nekaitīgs bērnu maigajai ādai.

Veļas jeb ziepju pulverim ir arī savas ne sevišķi tīkamās blaknes. Tā, kā ziepju pulverim sastāvā nav nekādu pretlipes līdzekļu, tas glabājot mitrā vietās var sākt kunkuļoties. Uz mazgāšanas kvalitāti un patēriņu tas iespaidu neatstāj, taču veļas mašīnas atvilknītēs izmantot to kļūst grūti. Tātad šis veļas pulveris ir jāglabā sausā veidā vai vietā, piemēram, to pārber stikla burkā ar vāku, taču ja kunkulīši tomēr ir izveidojušies tad pulveris jāber iekšā tieši veļas tvertnē. 

Ziepju pulveris ūdenī šķīst sliktāk par sintētiskajiem veļas mazgāšanas līdzekļiem un tādēļ veļas skalošanas procesam jābūt kārtīgam un akurātam, un arī rekomendējamā mazgāšanas temperatūrai ir ne zemākai par 40 grādiem pēc Celsija. Mana personīgā pieredze, mazgājot arī sešgadīgās un septiņgadīgās meitu drēbes, kā arī citu Ziepnīcas radītā Veļas pulvera lietotāju pieredze rāda, ka pulveris pēc izskalošanas nepaliek audumā, un labi mazgā arī tradicionāli netīras drēbes. 

Ziepju pulvera kvalitatīvā darbība ir saistīta ar manu Saimniecības ziepju uzlaboto receptūru, kuras radot īpašu uzmanību pievērsu mazgāšanai cietā un vēsā ūdenī. Var teikt, ka jaunas Saimniecības ziepes tika radītas ar domu tās pārvērst Veļas pulverī.


nOPIRKT

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.