Cūku tauki 

(Adeps Suillus)

Viena no manu ziepju pamata sastāvdaļām ir cūku tauki. Līdz kamēr nebiju atradis Latvijā liellopu taukus, manis vārītās ziepes vismaz par 30% sastāvēja no cūku taukiem. Amerikas ziepju vārītāji un vārītājas cūku taukus iesaka iesācējiem jo tie esot lētākie un tamdēļ nav tik dārgi kļūmīgas ziepes uzvārīt. Latvijā situācija ir gandrīz vai pretēja. Cūku tauki ir dārgāki gan par palmu eļļu, gan par kokosriekstu un kakao taukiem. Tātad ne jau ziepju pašizmaksa ir tā, kas liek man izvēlēties šo lielisko ziepju sastāvdaļu, gluži otrādi, - dārgāku vietējo izejvielu izvēle samazina manus ienākumus. 

Pirmais iemesls ir tāds, ka cūku tauki ir vieni no piemērotākajiem taukiem cilvēka ādai, jo mūsu ādas šūnu membrānas pamatā sastāv no piesātinātajām taukskābēm. Un cūku tauki vistiešākajā veidā atbilst piesātinātās taukskābes apzīmējumam. Attiecīgi ja ziepes vajadzīgas cilvēkiem ar sausu ādu, vai ja to sastāvā ir tādas sausinošas vielas kā sērs vai darva, tad pirmā izvēle ziepēs ir cūku tauki. Tie ir barojoši un nedaudz mitrinoši un tādēļ līdzsvaro visādi citādi labvēlīgo, taču sausinošo darvas vai sēra iedarbību uz cilvēka ādu. 

Otrs iemesls ir tāds, ka cūku tauki ziepes padara cietākas. Tādēļ manu ziepju lietotāji nekad nesūkstās par to, ka ziepes izšķīst vai nekalpo pietiekami ilgu laiku. Šajā ziņa tie protams atpaliek no liellopu taukiem, taču apvienojot gana ilgu kalpošanas laiku ar barojošu iedarbību ziepēs, tie lieliski apmierina manu ziepju lietotāju vajadzības.

Trešais iemesls cūku tauku izmantošanai ir manas pārliecības jautājums. Vienmēr esmu uzskatījis, ka vajag pēc iespējas racionālāk izmantot dabas un mūsu lodītes dotās iespējas. ..un ja ir iespējams izmanto vietējās izejvielas, tad nevajag tās aizstāt ar svešu zemju piedāvājumiem, jo tie svešie parasti nav ne unikālāki, ne labāki, tik vien kā lētāki ražošanā un dārgāki transportēšanā. Ja mums ir pamatota iespēja izmantot vietējo zemnieku, rūpnieku, mežinieku vai amatnieku izstrādājumus un naudu atstāt “mājās”, tad nav ko lieki barot svešos “onkuļus”, latifundijas un starptautiskās megakorporācijas, kas it kā ekoloģisku izejvielu ražošanai izcērt Indonēzijas vai Amazones mūža mežus, zemi piedrazo ar ķīmiju, noplicina to, un mākoņus sāk stumdīt ar dakšām, lai zeme nepārkarstu.  

Un lai piedod vegāniski ticīgie, manas ziepes ir paredzētas normāliem, Latvijā dzīvojošiem darbīgiem un domājošiem cilvēkiem, gudriem vecākiem ar gudriem bērniem un nevis tiem, kuri dzīvo pēc svešās zemēs radītiem priekšrakstiem un priekšstatiem, noniecinot visu vietējo un saprātīgo.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.