Medus ziepes. Ar apelsīnu.

Sensenos laikos, kad saule spīdēja spožāk un zāle zaļoja zaļāk, Sēlijas ziepnieks vārīja Medus auzu ziepes. Bet kad vienā Ziemassvētku tirdziņā Līgatnes pusē vietējie zirgaudzētāji savus lopiņus grūti valdīja dēļ debešķīgā medus un auzu aromāta, es šīs ziepes pārstāju vārīt. Jo manas ziepes ir domātas darbīgiem ļaudīm un nevis visādiem ragu un zirgu lopiņiem. Taču medum ziepēs ir dažas ļoti labvēlīgas īpašības, kas noder cilvēkiem ar jūtīgu un pat nedaudz sausnēju ādu.

Tāpat uz manu medus ziepju atgriešanos piedāvājumā lielu iespaidu atstāja seno grieķu gudrinieka Demokrita līdz mūsdienām nonākušais teiciens, ka viņa ilgmūžības noslēpums slēpjas vienkāršā receptē. Demokrits eļļas lietojot ārīgi un medu iekšķīgi. Tā, ka šādi dzīvojot viņš pirms pāris tūkstošiem gadu sasniedza cienījamu 104 gadu briedumu, neticēt viņam man nav nekāda pamata, ja nu vien drusciņ mūsdienīgot viņa recepti un medu piedāvāt arī ārīgai lietošanai. Kopā ar eļļām ziepju veidā.

Tādēļ nu pēc ilgāka laika sprīža atgriežos pie medus ziepēm, taču nu jau nevis ar auzām, bet gan ar sasmalcinātām apelsīna miziņām un apelsīna ēterisko eļļu.

Medus ziepēs palielina to mitrinošo, putojošo un antibakteriālo iedarbību.

Gan medus, gan arī apelsīns ziepēs izlīdzina ķermeņa ādas krāsu, ja kaut kur uz ādas izveidojušās ir rētiņas, tad lietojot apelsīna-medus ziepes šis rētiņas var kļūt mazāk pamanāmas.

Lietojot apelsīna-medus ziepes regulāri tiek bremzēts ādas novecošanas process, bet pateicoties apelsīna iedarbībai āda iegūst “otro elpu” un atgūst elastību un svaigumu.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.