Veļas ziepes

Tad, kad mani klienti sāka mani taujāt par to, vai nevarot priekš veļas arī ziepju gabalos dabūt kaut ko tik pat labu kā Veļas pulveri, es drusciņ pat apjuku, jo Veļas pulveris taču top no Saimniecības ziepēm. Taču nē, un viss, man vajagot vārīt ne tikai saimniecības, bet arī veļas ziepes. Drusciņ padomāju, pakalkulēju, paeksperimentēju un pircējiem par prieku tagad ir dabonamas arī Veļas ziepes, kas, atšķirībā no Saimniecības ziepēm, nav tik universālas un ir vairāk piemērotas tieši audumu mazgāšanai un tīrīšanai. 

Veļas ziepes ir tās ziepes, kurās pirmajās sastāvā būs nevis tik ierastie cūku, bet gan liellopu tauki. Sen es skatījos un meklēju, kur gan Latvijā varētu dabūt liellopu taukus nevis epizodiski, bet gan pastāvīgi un ilgstoši. Man tas ir ļoti svarīgi, jo izejvielas es nepērku tonnām, bet gan nelielos daudzumos, atkarībā no ziepju pieprasījuma. Beidzot esmu atradis divas vietas, kur liellopu taukus var dabūt atbilstoši manām vajadzībām. Prieks, ka naudiņa paliek “mājās” Latvijā nevis aizceļo pie mistiskiem onkuļiem pāri “dīķiem”. 

Jauno Veļas ziepju lietošana ir gana tradicionāla. Ziepes un netīrais audums vai materiāls ir labi jāsamitrina. Pēc tam ziepes ierīvē uz traipa un kādu laiku ļauj tām iedarboties. Tad traipu izskalo un nosusina. Pārējās drēbes var mazgāt kā parasti, bet var arī iepriekš iemērkt ziepju ūdenī. Krāsainiem audumiem vispirms jāpārbauda krāsas izturību. 

Arī Veļas ziepes nebaidās no vēsa vai cieta ūdens, jo to sastāvā ir Somijā tik iecienītais kolofonijs, uz kura bāzes tiek ražotas slavenās Mäntysuopa ziepes. 

Pirts lāvām gan labāk izvēlēties Saimniecības ziepes vai pat Bērza darvas ziepes, tieši tāpat kā māksliniekiem otiņu mazgāšanai tomēr labākas būs Saimniecības ziepes.


Pirkt

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.