Liellopu tauki 
(Sodium Tallowate  Adeps Bovis)

Dzīvnieku tauki izsenis tiek izmantoti ziepju vārīšanā. Dzīvnieku taukiem bija un arī mūsdienās ir daudzas priekšrocības ziepju vārīšanās, salīdzinot ar citām taukvielām. Pirmā un ļoti svarīgā priekšrocība ir pieejamība, jo cilvēki mājdzīvniekus izmantoja ikdienā gan darba vajadzībām, gan pārtikā un tādēļ dzīvnieku tauki vienmēr bija un arī ir “pa rokai”. Otra svarīgā īpašība ir taukvielu augstā koncentrācija dzīvnieku taukos.

Dažādās kultūrās tika un tiek izmantoti dažādi dzīvnieki tauku iegūšanai. Eiropā ilgu laiku populārākie bija cūku tauki, jo cūkas bija un arī ir tas lopiņš, kura gaļu visvairāk patērē Eiropā un arī Latvijā. Dienvidos, Āfrikā un Āzijā visbiežāk izmantoja kazu vai aitu taukus, jo tur tieši šie dzīvnieki un attiecīgi arī tauki bija vispieejamākie.

Protams, arī liellopu tauki bija iecienīta izejviela ziepju vārīšanā. Kad sāku savas ziepnieka gaitas, tad Latvijā vienkārši nebija iespējams nopirkt liellopu taukus no ražotājiem, un nācās samierināties ar cūku taukiem un pašā agrīnākajā periodā arī ar jēru taukiem. Taču šobrīd situācija ir mainījusies uz labo pusi un Latvijā ir regulāri pieejami liellopu tauki vismaz no diviem gaļas pārstrādes uzņēmumiem. 

Liellopu taukiem ziepēs piemīt ļoti labas putojošas un mitrinošas īpašības. Liellopu tauki ir baltāki un cietāki par cūku taukiem, un ziepes attiecīgi ir cietākas un lietošanā ilgākas. Tie ir bagāti ar A un E vitamīniem, un tādēļ liellopu taukus vajag izmantot ne tikai veļas ziepēs dēļ cietības un labām mazgājošām īpašībām, bet arī tualetes ziepēs un arī klasiskās bērnu ziepēs.

Tādēļ ceru, ka liellopu tauki manās ziepēs līdztekus cūku taukiem ir uz mūžīgu palikšanu. Taču cerības var balstīties, tikai manu ziepju mīļotāju attieksmē pret ziepju sastāvdaļām, jo katra sastāvdaļa dod savu neatkārtojami īpatnību, un lietotāju attieksmi pret tām.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.