Kokosriekstu tauki 

( Cocos Nucifera (Coconut) Oil)

Kokosriekstu tauki, eļļa vai sviests, ir apzīmējums laikam populārākai ziepju sastāvdaļai, kas nodrošina to, ka ziepes ne tikai rokās slīd un puto, bet arī veic mazgājošās funkcijas. No svešās zemēs iegūtām sastāvdaļām līdzīgas īpašības piemīt stipri dārgākajai babassū riekstu eļļai un palmu kauliņu eļļai. Ja vēlas izmantot tikai Latvijā dabonāmās sastāvdaļas, tad ziepēs vajadzēs vārīt vai nu sviestu vai arī aitu taukus. Ziepnīcas sākotnējā darbības periodā, tā arī darīju. Tad arī radās tik ļoti patīkamā piparmētru-priežu ēterisko eļļu kombinācija Sēlijas ziepēs. Taču Latvijas produkts /sviests vai aitu tauki/, ziepēm deva vāju taču raksturīgu smaržu, kas ne katram patika. Tā kā, es to gribu, vai nē, nākas izmatot svešās zemēs iegūtas eļļas, lai arī ir mūsu zemnieki ražo ziepēs izmantojamas sastāvdaļas ar līdzīgām īpašībām.

Kokosriekstu eļļa pieder lauru eļļu grupai. Šai eļļu grupai raksturīgs augsts piesātināto taukskābju saturs, kas nosaka to cieto konsistenci. Ziepes ar kokosriekstu eļļu ir piemērota visiem ādas tipiem. Kokosriekstu eļļa un palmu kauliņu eļļa ir piemērotākie produkti normālas un veselīgas ādas uzturēšanai bez būtiskām novirzēm no normas.

Kokosriekstu eļļa ziepēm dod lielu taču nestabilu putu. Ikdienas lietošanas ziepēs kokosriekstu eļļa sastāda ne vairāk par 1/3 daļu no taukiem, pretējā gadījumā ziepes var sākt nedaudz sausināt ādu.

Kokosriekstu eļļas ziepes satur vitamīnus E un K, dažādus polifenola savienojumus un citus antioksidantus, kas palīdz novērst brīvo radikāļu veidošanos un apturēt to kaitīgo iedarbību uz ādas šūnām. Turklāt antioksidantu efekti var notīrīt plankumus un paātrināt rētu un pūtīšu sadzīšanu, padarot ādu gludu, jauneklīgu un veselīgu.

Kokosriekstu eļļas ziepes ķermenim var dot mitrinošu aizsardzību pret ādas iekaisumu un kairinājumu.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.