Bērnu jeb Gudro vecāku ziepes

Ziepnīcas klasika un nezūdoša vērtība ir Gudro vecāku ziepes. Lai kur es nevārītu ziepes, to vidū vienmēr atradīsies vieta šīm lieliskajām ziepēm, kurās nav ne krāsvielu, ne smaržvielu, ne pildvielu, vispār nekā tāda, bez kā cilvēks un ziepes var iztikt.

Vienīgās, bet būtiskās izmaiņas Gudro vecāku ziepju sastāvā notika Ziepnīcai pārceļoties no Sēlijas uz Ķemeriem. Gudro vecāku ziepes tagad netiek vārītas kumelīšu novārījumā, tagad tās vāru dzīvā, Ķemeru minerālūdenī, kam pievienoju nelielu daudzumu kliņģerīšu tinktūras. Lai ziepes būtu vēl cietākas un labāk putotu cietā ūdenī, tām pievienoju pienskābi, kas ziepēs veido kosmētikas ražotāju vidū šobrīd tik moderno laktātu. Līdz ar kokosriekstu eļļu, ziepju sastāvā ir arī babassū riekstu eļļa, kas palielinot ziepju delikātumu, uzlabo to putošanas un mazgāšanas spēju. Kā dižais sēļu prātuļotājs Rainis ir teicis, pastāvēs, kas pārvērtīsies. Tā nu arī Gudro vecāku ziepes tagad pastāv vēl labākas, vēl delikātākas, un tādas tās būs arī turpmāk.

Daudzi jauni pircēji uzdod jautājumu par to it kā dīvaino nosaukumu, kas tika dots šīm ziepēm. Skaidrojums tam ir viens, - seno sēļu zinātnieki, kuri nav mācījušies Anglijā, bija izpētījuši, ka gudriem bērniem ir vislielākā iespēja tikt pie gudriem vecākiem. Un gudri vecāki savukārt zina, ka gudriem bērniem nav vajadzīgas sintētiskas ziepes, gudri vecāki zina, ka jo mazāk smaržo ziepes, jo tās ir tradicionālāk darinātas, ka tādām ziepēm nav nevienam nevajadzīgo piedevu un sintētikas sastāvā. Tā nu es nevāru ziepes bērniem, jo tad ziepju vārīšanas vietā man būtu jānodarbojas ar visādu papirčiku rakstīšanu, un būtu jāveic tik smalkas laboratoriskās izpētes, ka manu ziepju cena uzlidotu kosmosā, bet vāru ziepes gudriem vecākiem, kuri tās izmanto pēc saviem ieskatiem. 

Attiecīgi, kamēr vien Latvijā dzīvos gudri vecāki, tikām tiks vārītas arī Gudro vecāku ziepes, kas sastāv no cūku taukiem, babassū, rapšu un kokosriekstu eļļām un kurās ir 0% sintētikas sastāvā.


PIRKT

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.